Spárový kemp


Spárový kemp

Kurz pro pokročilé.

Chcete být všestranný lezec a posunout své lezení zase o krok dopředu? Anebo začít s lezením v horách? Láká vás Patagonie, Chamonix, Grónsko nebo Tatry? Všude tam budete muset umět techniku spárového lezení! Po absolvování spárového kempu s Jánem Smoleněm, který v těchto oblastech lezl, to pro vás bude výrazně snazší a bezpečnější! Naučíme vás lézt spáry od prstových trhlin až po širočiny a taky se v nich budete umět sami zajistit. Přihlaste se do našeho čtyřdenního spárového kempu a rozšiřte své lezecké dovednosti i o tuto specifickou disciplínu.

Tento kurz je určen pouze pro pokročilé lezce, kteří se umí sami správně navázat osmičkovým uzlem, zvládají techniku jištění, umí sami bezpečně slanit z vratného bodu a vylezou na prvním konci cestu obtížnosti minimálně 5 UIAA.

Co potřebujete vědět


1

4 dny

2

Sedák, odsedka, lezečky, helma, jistítko pro slanění na dvou pramenech lana, tři karabiny s pojistkou zámku, smyčky, lano a presa. Veškneré chybějící lezecké vybavení vám rádi zdarma zapůjčíme.

3

Adršpašsko-Teplické skály

4

Oblečení do skal, ideálně kalhoty a triko s dlouhým rukávem do spár. Pevnou obuv, svačinu, pití a odvahu narvat ruce do nějaké té spáry.

5

No přeci lézt spáry!!!

6

Náš základní tábor se rozkládá v kultovním lezeckém kempu U Stránských (Pod Skalama 99, Dolní Adršpach), kde začíná každý náš skalní kurz nebo na lezecké stěně Na Nivách v Trutnově (Na Nivách 568, Trutnov).

CENÍK: Spárový kemp

2 A VÍCE OSOB

8000/4 dny


REZERVOVAT