Pískař


Pískař

Lezecký kurz na pískovcových skalách.

České písky patří mezi nejlepší lezecké oblasti na světe a ty přesto dojíždíš za ,,vápnem“ někam daleko do zahraničí jenom proto, že si na ně netroufáš? Vyzkoušej jeden víkend s námi na domácím písečku a my ti ukážeme, že ne každá cesta s kruhem vysoko nad zemí je vražda a musí být nebezpečná! Naučíme tě vidět místa na zajištění už z chodníku a ty si pak dokážeš vybrat správnou cestu podle svých dovedností i bez průvodce, který ti mnohokrát kromě čísla neřekne o dané cestě nic. Pojmy jako třeba kevlar, hodiny nebo pěst ti začnou dávat smysl a v ,,tutový žábě“ se nebudeš klepat strachy, ale odpočívat!


Co potřebujete vědět


1

Víkend nebo libovolné dva dny v týdnu.

2

Náš základní tábor se rozkládá v kultovním lezeckém kempu U Stránských (Pod Skalama 99, Dolní Adršpach), kde začíná každý náš skalní kurz nebo na lezecké stěně Na Nivách v Trutnově (Na Nivách 568, Trutnov).

.

3

Oblečení do skal, ideálně kalhoty a triko s dlouhým rukávem do spár. Pevnou obuv, svačinu, pití a dobrou náladu.


4

Zakládat smyčky, provazovat hodiny a vázat uzle jednou rukou, lézt spáry, širočiny, komíny a rajbasy. Vybrat správnou cestu a prostě lízt bezpečně na písku!

5

Teplicko-Adršpašské skály.

6

Sedák, odsedka, lezečky, helma, jistítko pro slanění na dvou pramenech lana, tři karabiny s pojistkou zámku, smyčky, lano a presa. Veškeré chybějící lezecké vybavení vám rádi zdarma zapůjčíme.

CENÍK: Pískař

2 a více osob

4000/Víkend


REZERVOVAT

Individuální výuka

6000/Víkend


REZERVOVAT